School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Üniversiteler ve Bölümleri
   Avusturya Vizesi
   Avusturya Yaşam Rehberi
   Foto Galerileri
 Buradasınız | Anasayfa | Avusturya | Avusturya Öğrenci Vizesi
   Avusturya > Avusturya Öğrenci Vizesi
    Avusturya Öğrenci Vizesi

Avusturya'da, üniversite öğrenimi yada dil okulu için, uzun süre kalacak öğrencilerin "Aufenthaltserlaubnis für Studierende" isimli bir vize almaları gerekmektedir.

Öğrenci, üniversite kabul belgesi (Zulassungsbescheid) ve diğer kriterlere uygun biçimde tanzim edilmiş evrakların tümüyle,Türkiye'deki Avusturya konsolosluklarına başvuru yapabilir.

Vize başvurusu için istenen diğer evraklar doldurulmuş başvuru formu, pasaport ve noter tasdikli pasaport tercümesi, noter tasdikli ikametgah tercümesi, noter tasdikli nüfus cüzdanı sureti tercümesi, noter tasdikli aktüel sabıka kaydı, Avusturya`da kalacağınız yurdun kabul belgesi yada evin kira kontratı ve yanında kalacağınız kişiden alacağınız davet/kefalet mektubu, bir adet aktüel vesikalık fotoğraf, sağlık muayenesi raporu (muayene için konsolosluktan özel belge verilecektir), finansal imkanlarınızı gösteren belgeler (başvuru esnasında hesabınızda 6200.- Euro gözükmesi gerekmektedir).

Öğrenci vizesi daha sonra Avusturya`da uzatılır.

Dikkat edilmesi gereken nokta Avusturya`ya turist vizesiyle giriş yapılmaması gerektiğidir. Çünkü bu vize türünün uzatılması mümkün değildir. Sanat ve konservatuar okullarına kabul sürecinde yetenek sınavına katılmak üzere Avusturya`ya gelen öğrenciler bu kısıtlamanın dışında tutulurlar.

Avusturya'ya öğrenim amaçlı giderken aile bireylerinizi de yanınıza almanız mümkündür. Ancak bu durumda herkesin kendi adına vize çıkartması gerekmektedir. Ayrıca, ailenin Avusturya'daki yaşam ve diğer giderlerinin finansmanın hazır olduğu belgelerle kanıtlanmalıdır.

Ögrenci vizesi için yalnızca Avusturya Başkonsolosluğu'nun vize bölümünden temin edebileceğiniz spesifik bir başvuru formu mevcuttur. Bu formu alarak eksiksiz doldurmanız ve başvuru esnasında başkonsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir.

Schengen Vizesi:

Schengen vizesi olarak adlandırılan vize türü ile Schengen anlasmasına dahil tüm ülkelere serbestçe seyahat etmek mümkündür. 14.06.1985 yılında Almanya, Fransa, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda arasında Lüksemburg /Schengen`de yapılan anlaşma gereği uygulanmaya başlanmıştır.

Günümüzde 15 ülkeye yükselen üye sayısının yakın zamanda Avrupa Birliğine yeni katılan ülkelerinde bu anlaşmaya iştirak etmesiyle artması bekleniyor.

Schengen anlaşmasına dahil ülkeler şunlardır. Avusturya , Almanya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İzlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Norveç, Portekiz ve Yunanistan`dır.

Bu ülkelerin birinde sürekli ikamet için istenilen vizeler dışındaki amaçlarla (örneğin turistik, öğrenim, ticari... amaçlı) yapılan vize başvurularında Schengen vizesi verilmektedir. Yani Avusturya için alacağınız vizeyle yukarıda adı geçen ülkelere vizesiz giriş-çıkış yapabilir ve o ülkelerde rahatça seyahat edebilirsiniz.

Vize etiketinin üzerinde belirtilen süre Schengen ülkeleri içerisinde kalınabilecek azami süreyi gösterir.

İletişim Detayları
Avusturya Üniversiteleri
Viyana Üniversitesi
Viyana Tıp Üniversitesi 
Viyana Ziraat Üniversitesi
Viyana Ekonomi Üniversitesi
Viyana Teknik Üniversitesi
Salzburg Üniversitesi
Graz Üniversitesi
Graz Teknik Üniversitesi
Avusturya Yaşam Rehberi
Viyana’da Eğitim
Acil Telefon Numaraları
Ekonomisi   
Genel Bilgiler
Sağlık sigortası
Çalışma Koşulları
Konaklama
Yurtlar
Yaşam Masrafları
İklimi  
Ulaşım
Para Birimi

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim