School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
Buradasınız | Referanslar
Ömer Kağan Ural
Okul Adı: Excel English
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Türkiye’deki hazırlık sınıfının ardından katıldığım bu kurs gayet güzel ve keyifliydi. Okula, öğretmenlere ve derslere alışmak çok kolay oldu. İngilizcemi geliştirdiğine inanıyorum. Hem derslerin hem de sosyal aktivitelerin dilimin gelişmesine kesinlikle çok katkısı oldu. Dersler eğlenceliydi, bildiğimiz ciddi derslerden uzaktı. Sosyal aktivitelerinden de çok memnun kaldık, çok keyifliydi, güzel vakit geçirdik.
Okula yürüme mesafesindeki Chester House’ta kaldım. Yurdun yeri çok iyiyydi. Odamdan da çok memnundum. Yurttaki öğrencilerle pratik yapmanın dilimin gelişmesine olan katkısını da gözardı edemeyiz. Tekrar gitmeyi düşünsem yine yurtta kalırım.

Education Camp’a ilgileri için çok teşekkürler. Çok samimiler ve işlerini severek yapıyorlar. Yine Education Camp’la gitmek isterim.
 
Seray Özkan
Okul Adı: Excel English
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


İşinde son derece profesyonel olan Education Camp’a ilgileri için çok teşekkürler... Her konuda yeterince donanımlılar bence.
Okulum İngiltere’nin kaliteli dil okullarından biriydi ve kalitesi gerek dersler gerekse aktivitelerinde hissediliyordu. Kaldığım süre boyunca çok yararlı oldu. Özellikle dersi çeşitli oyunlarla işlemeleri öğrenmeyi zevkli ve kalıcı hale getiriyordu.
Sosyal aktiviteler arasındaki günübirlik Londra gezileri ve haftasonları Londra dışına yapılan geziler eğitim dışında gezip görme fırsatı da doğuruyor ve diğer öğrencileri yakından tanıyıp arkadaşlıklar kuruyorsunuz. Yani okul ders dışında da dilinizi geliştirmenizi destekliyor. Okulun sağladığı Chester House yurdunda tek kişilik odada kaldım. Gayet temiz bir öğrenci yurduydu, üç öğün yemek imkanı sunuyordu ve okula yürüme mesafesindeydi. Yurtta kalan diğer öğrenciler de yurdun imkanlarından gayet memnunlardı. Yurtta kalmamın bir diğer faydası da diğer milletlerden öğrencilerle tanışmam ve onlarla pratik yapmam oldu.  Yurdun yemekleri de İngiltere mutfağına göre iyi sayılırdı bence.


 
Anıl Hayat
Okul Adı: Excel English
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce- IETS Hazırlık
Okul Profili İçin Tıklayınız   


İngiltere’de üniversite eğitimine başlamadan önce dil eğitimimi tamamlamam gerekiyordu. Bu yüzden burdayım. Bu kararı almamda Education Camp’ın büyük etkisi oldu. Excel English School, gayet güzel bir okul. Çalışanlar gelir gelmez zaten ilgilenmeye başladılar ve bu çok hoşuma gitti. Eğitimi gerçekten iyi,  çok geniş ve oturmuş bir sistemi var. Okulda gerçekten iyi hocalar var ve çok ilgililer. Tüm öğrencilerin derse katılımını sağlıyorlar. Herkes derste söz alıyor konuşuyor konuşturuyorlar. Yani böylece öğretilenler daha akılda oluyor  ve ingilizceyi sevdiren bi okul çıkıyor ortaya.. Okulun çevresiyse tamamen yeşillik doğayla iç içe çok güzel bir atmosferi var.

Okulun aktiviteleri harika diyeilirim.Ne zaman okulla bi sosyal aktiviteye katıldığımda hep eğlenmişimdir. Aktiviteleri de sayesinde de hem Londra’yı gezdim hemde dilimin gelişmesinde büyük bir etkisi oldu. Hem geziyorum hem öğreniyorum  hemde eğleniyorum. Üçünün de oldugu bi yer, ne diyeyim! :)

 Okulun en büyük anavtajlarından biri de yurdu. Chester House'un gerçekten konum olarak harika bir yeri var. Ayrıca yurtta bir çok yabancı ülkeden gelmiş arkadaşlarım var ve onlarla tabiki ingilizce konuşuyorum, pratik yapıyorum.

Education Camp içinse ne desem az ! Burdaki ilk günüm geldi aklıma:) Gerçekten benimle çok ilgilenen ikinci bir ailem var burada.  Sonsuz teşekkürler...,


 
Nazlı Türker
Okul Adı: Excel English
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


 Okulu seçerken en çok kolay adapte olabilceğim bir okul olmasına dikkat ettim ve Excel English de bu anlamda tüm beklentilerimi karşıladı. Okula başladığım ilk günden itibaren hocaların gösterdiği yakın ilgi sayesinde hiç bir adaptasyon sorunu yaşamadım.Kendi adıma en çok korktuğum bu kısmı atlattıktan sonra dersler ve de diğer aktiveteler hem çok yararlı hem de çok eğlenceli geçti ve sonuç olarak Excel English’ten kesinlikle mutlu ayrıldım. Excel English her fırsatta öğrencilere ingilizcelerini geliştirme fırsatı  sağlıyordu.Dersler aktif şekilde öğrenci katılımıyla geçerken ,sosyal aktivitelerle de hem öğrencilerin yakınlaşması hem de pratik yapmaları sağlanıyordu. Böyle bir ortamda da dilinizin gelişmemesi mümkün değil... Dersler alıştığımız işleniş tarzından farklı olarak daha çok öğrenci odaklı ve konuşmaya dayalıydı. İlk zamanlar biraz yadırgansa da  bu tarzın dil öğrenirken uygulunabilecek  en doğru yol olduğunu anlıyor insan. Okulun fiziksel , teknik vs.  her türlü olanağıysa ders sırasında hem de ders dışı aktiviteler için yeterliydi

Okulun çalıştığı Chester House’ta konakladım ve yurttan çok memnundum. Açıkcası beklentilerimin de üstündeydi. Sosyal ortamı ve de diğer fiziksel imkanları çok güzeldi. Yurtta kaldığım için birçok yabancı öğrenciyle tanışma fırsatı buldum ve de her boş anımda pratik yapma şansı yakaladım. Ülkelerin mutfakları birbirinden farklı olduğu için tabi ki bazı zamnlarda zorlandığım oldu fakat yurtta ve de okulda gerek çeşitlerle gerek herkese hitap etmesi açısından ellerinden gelen yapılıyordu.

 Bir daha yurtdışına çıkacak olsam kesinlikle Education Camp’ı tercih ederim İlk defa yurtdışıına çıkıyor olmanın verdiği tedirginlik bile Education Camp’a ikinci gelişimde verdikleri güven sayesinde ortadan kaybolmuştu. İlk başvurudan Londra’dan uğurlamaya kadar yanımda olan Education Camp kesinlikle işini çok ciddi ve de doğru yapan bir acenta.


 
Yasemin Limon
Okul Adı: Excel English
Değerlendirme:
Katıldığı Program:
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Education Camp’le tanışmadan önce kafamda bir çok soru işareti vardı. Tek başıma gitmeyi tercih ettiğim için her şeyin ayarlanmış olması benim için çok önemliydi. Firma yetkilileri her şeyle tek tek ilgilendi. Memnun kalmam için her detayı konuştuk, beraber planladık. Daha doğrusu ben nasıl istediğimi söyledim, onlar bana en iyi seçenekleri sundular. Gidene kadar yapılan titiz çalışma ve ayarlamalar işlerin yolunda gideceğinin habercisiydi. 

Firma yetkilileri beni havaalanından uğurladılar, Londra’da karşıladılar. Oraya gidince de ilgilenmeye devam ettiler, kendimi hiç uzakta hissetmedim. Bunların yanında Excel English de istediğim gibi küçük ve samimi okuldu. Öğrenci yurdunda kaldım ve yine Londra’ya gitsem aynı yerde kalmayı isterim. Rahatlık ve arkadaş ortamı düşünüldüğünde daha iyi bir yerde kalamazdım diyorum. Bu kadar memnun kaldıktan sonra ileride de Education Camp’le yollarımızın kesişeceğini düşünüyorum :)

 
Mustafa Onur Yaşar
Okul Adı: Bloomsbury International
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Educatıon Camp'ı tercih etmemin sebebi Burcu Hanım’ın Londra'da yaşıyor olmasıydı. Gerçekten de bana her ihtiyacım olduğunda yardım etti. Sık sık görüşüp arkadaş toplantıları yapıyorduk. Diğer firmalarla gelen arkadaşlarım bunu duyduğunda şaşırıyorlardı. Bence firmanın en büyük avantajı buydu ve yardımlarından dolayı Burcu Hanım'a ve Eray Bey'e çok teşekkür ederim. Gitmek isteyen arkadaşlarıma bu avantajlardan herzaman bahsediyorum.

Üniversite bitince dil eğitimim için gittiğim Bloomsbury iyi bir okuldu. 1 süreyle devam ettim ve ileri düzeyde tamamladım. Derslerin işleniş tarzı eğitmenlere göre değiştiği için tavisye edilen hocaların sınıflarını seçtim. Orada olduğum süre içerisinde birçok okulu gezme ve kıyaslama imkanım oldu ve gördümki okulumun olanakları diğerlerine göre iyiydi.  Okulun sosyal aktivitelerine pek katılmadım ama katıldıklarım güzeldi.

Aileyanında kaldım ve konaklamam tek kelimeyle muhteşemdi. Pratik yapmamda çok büyük etkisi oldu. Kaldığım aileyle çok güzel bir arkadaşlık kurdum. Tekrar gidecek olsam yine o aile ile kalırdım. Yemeklerin bizim kültürümüze uzak olduğu bir gerçek. Başlarda yadırgasam da daha sonra alıştım.


 
Yasemin Buğa
Okul Adı: Bloomsbury International
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


İlk olarak okulumdan memnun kaldığımı söylemek istiyorum. Konum olarak çok iyi bir yerdeydi. 3 ay gibi kısa bir süreliğine gittiğim için hem adaptasyon olarak hemde  çevreyi öğrenme bakımından süperdi benim için. Okulun kalitesine bakacak olursak bence güzeldi. Sıcak bir ortamı, şirin küçük bir kantini, etrafında bir sürü lokantalar var. Sınıflar da yerli yerinde. Bence eğitime uygun bır ortam vardı. Ben orayı cok sevdim. Tek sorun türk öğrenci olmayacağını hayal ederek gitmemdi. Onun dışında herşey süperdi.

Okulda aldığım eğitimin İngilizceme katkısı elbette oldu. Ama bilindiği gibi okulda ne kadar iyi eğitim alınırsa alınsın evde çalışmadan birşeyler tam oturmuyor.

Derslerle ilgili dikkatimi ceken bir nokta  oldu; biz Türkiye’de  okullarda gerçekten cok ciddi bir gramer eğitimi alıyormuşuz, orada cok fazla önemsenmiyordu. Bu yüzden hiç İngilizce bilmeden, temeli almadan gitmenin doğru olmayacağını düşünüyorum.

Aile yanında kaldım, iyi yanı temız olmasıydı. Kahvaltı anlayışları bizimkinden oldukça farklı elbette : ekmek, yağ, reçel : ) İlk kaldığım ailede umduğum gibi pratik yapma fırsatı bulamadım. Sonraki ailemden memnundum.

Education Camp’la gitmekten ötürü çok mutluyum. Tekrar gidecek olsam yine onları tercih ederim. Özellikle Burcu’nun Londra’da oluşu çok  büyük bir avantaj. Teşekkürler herşey için...


 
Derya Doğruer
Okul Adı: St Giles International
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce- İş İngilizcesi
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Genel İngilizce ve İş İngilizcesi programlarına katıldığım St. Giles College işini ciddiye alarak yapan okullar arasında. Ayrıca birçok yerde şubelerinin olması da karar vermemde yardımcı oldu. Öğretmenler kendi dallarında gayet başarılıydı. Okulun kütüphanesi, laboratuarları sosyal aktiviteleri ders dışında İngilizceyi geliştirmek için oldukça faydalıydı. Herhangi bir sorun karşısında gerek osiftekiler gerekse öğretmenler çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Okulun anlaşmalı olduğu aile yanında kaldım. Pratik yapma açısından aile yanı iyi bir tercihti.  Konaklamama kahvaltı ve akşam yemeği dahildi. Ancak değişik tatlara açık biri değilseniz konaklamada yemek almanızı tavsiye etmem. Okula otobüsle 15 dakika mesafede, fakat okula yürüme mesafesinde olan aile yanı da var. 

                                      


 
Ömür Şahin
Okul Adı: St Giles International
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


 Brighton'daki en kaliteli okullardan birisiydi okulum. Okuldan da ve şehirden de memnun kaldım. Türk yoğunluğu diğer okullarla kıyaslanırsa ortalarda sayılır.
Okulun aktivitelerinin hem sosyalleşmek açısından hem pratik açısından hem yeni arkadaşlar edinmek açısından çok faydasını gördüm, üstelik çok da eğlendim. Eğitim sistemi alıştığımızdan farklı ama alışması kolay ve asla sıkıcı değil.
İlk 1 ay için aileyanı yararlı bir seçenek, sonrasındaysa kendi evinize çıktığınızda her açıdan çok daha fazla sosyalleşebiliyor ve dilinizi geliştirebiliyorsunuz. Aile yanı konaklamanın pratiğiniz açısından faydasını görebilmeniz için ailenin sıcak davranması kadar sizin de girişken olmanız önemli. Yemekleriyse Türk yemekleri ile kıyaslamamanızı öneririm.
 Benimle başından sonuna kadar her konuda çok güzel ilgilenen Education Camp’a da teşekkürler... Gitmeyi düşünen arkadaşlar, tedirgin olmanıza gerek yok. Her konuda yanınızda Education Camp.


 
Levent Pekmezci
Okul Adı: EC Language School
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Türkiye’deki okullarla aralarında bir fark hissetmedim ancak öğrenci ile iletişimi yakalamak konusunda uzman öğretmenlerle ders işlemek mükemmeldi,  mesela Jo:). Okulun en avantajlı yanıysa sosyal aktivitelerinin bol olmasıydı. Bu, okuldaki diğer öğrencilerle kaynaşıp pratik yapmak açısından büyük bir artı. En güzel aktivite ise Cuma günleri son 2 saat ders işlemek için gittiğimiz PUB'larda geçen zamanlardı. :) Tecrübe etmek açısından hem aile yanı hem de öğrenci evi seçeneklerini kullandım. Her ikisi de güzeldi. Aile yanı, temizlik açısından daha iyi olmasına rağmen okula öğrenci evi kadar yakın değildi. Her iki konaklama tipi de pratik yapma açısından avantajlıydı ancak sizin de insanlara yakın davranmanız önemli bu noktada. Kahvaltı anlayışları Türk kültürüne uzaktı (kornfleks ve reçelli ekmek : ) )ama akşam yemekleri güzeldi. Öğrenci evindeyse kendi yaptığınız yemeği yediğiniz için problem yaşamıyorsunuz.  Tercihlerim dikkate alınarak ayarlanan konaklamalar için Education Camp’a ayrıca teşekkürler. İngiltere’ye gittikten sonra da öğrecileriyle ilgilenmeleri çok önemli. Her zaman çalışılabilecek bir firma bence.


 
Ünal Çevik
Okul Adı: EC Language School
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Okulum binası ve olanakları itibariyle iyiydi. İki ayrı binada faaliyet gösteriyor. Eskiden hotel olarak kullanılan binalar dershaneye çevrilmiş. Bakımlı diyebilirim. Aslındabeğeniler insana ve beklentilere göre değişir. Okul olanakları tatminkar seviyede. Kantini var. tost+kahve vb mevcut ,bazen sıcak yemek sipariş ederseniz mutfakta yapabiliyorlar. Kütüphanesi var, hiç kullanmadım. Bilgisayar odası mevcut biraz kalabalık oluyor ama laptopunuz varsa wifi den ücretsiz bağlanabiliyorsunuz. Konaklama konusunda kendi residence ları ile hizmet verebiliyorlar. Bunda da ekonomik ve superior arasında iyi tercih yapmanız gerekli pişman olunmasın sonra.

Okuldaki dersler dışında arkadaşlarınızla yaptığınız pratikler (tabii yaparsanız) okulun verdiğinin üzerine fark koyuyor. Sosyal aktiviteler de öyle; katılımınıza ve antisosyal olup olmadığınıza göre etkili oluyor. Dersler genelde video+kaset destekli geçti, bazen de pubda scrabble gibi oyunlar oynayarak ders yapıldı. Çok keyif aldığım zamanlar  oldu.  En zevk aldığım ve bana yararı olan seçmeli dersim “Get Talking” yani conversation sınıfıydı. Bu dersi her kurs alana şiddetle tavsiye ederim.

Sosyal aktivitelerden birine katıldım ama zevkli idi Salsa dersleri. Her hafta belli bir gün Pub gecesi düzenleniyor diğer öğrencilerlede görüşebilme şansınız oluyor ve İngiliz halkınında arasına girmiş oluyorsunuz, favorimdi.  Ayrıca Halı saha Futbol , hafta sonları ücretli çevre şehirlere geziler vb. hergüne bir aktivite mevcut. Yapmaktan zevk alıyorsanız hepsine katılabilirsiniz size kalmış.

İlk konaklamam 4 hafta Host Family idi. Aile çok iyi geldi ilk yabancılığımı atmam açısından ama sonra sıkıldım. Okul-ev arası otobüs yolculuğundan. Ama gerçek İngiliz ailesi ile konuşabilme şansınız oluyor. Ama kültürleri çok farklı olduğundan yemek, temizlik vb. konularda garipseyebilirsiniz. İlk defa gidiceklere önce aileyanı akabinde residence tavsiye ederim. Sonradan okulun residence dediği evine geçtim. Evlerin büyüklüğüne göre 6 kişiden 16 kişi kapasitesine kadar apartlar mevcut. Yemek size ait. Pişirebiliyorsunuz. İngiliz mutfak kültürü bizimkine çok uzak. Kendiniz pişirebiliyorsanız ok. Aksi takdirde problem yaşanabilir. Residence’ta her türlü mutfak ve banyo ekipmanı mevcuttu. Single double odalar vardı. Burada aile olmadığı için tek pratik şansınız sizinle birlikte kalan diğer öğrenciler. Zaten hedef pratik yapmak olduğu için öyle yada böyle zorluyorsunuz kendinizi.

Bir daha gitsem yine Education Camp ile çalışırım. Profesyonelce bir çalışma prosedürü uygululamalarının yanında  amatörce yakınlıklarını da esirgemiyorlar ve siz yutdışındayken arayıp sorup kardeşiniz, dostunuz oluyorlar. Bu sizi rahatlatıyor ve yalnız olmadığınızı hissettiriyor. Son olarak belirtmek isterim ki Türk vatandaşının olmadığı yer yok. Her yerde varız. Eğitim süresince vatandaşlarımız ile Türkçe konuşup konuşmamak size kalmış.


 
Okul Adı: Anglo Continental
Değerlendirme:
Katıldığı Program:
Okul Profili İçin Tıklayınız    
Anıl Akyıldız
Okul Adı: TTI School of English
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Üniversite bittikten sonra Education Camp’ın tavsiyesi üzerine dil eğitimim için Londra’ya  TTI School’a geldim. TTI, öğrencileriyle ilgili, eğlenceli ve gayet iyi eğitim veren bir okul. Okulumdan çok memnunum. İlk geldiğimde aile yanında kaldım, daha sonra da okula ailt öğrenci evine geçtim. İlk kez gelecekler için önce aile yanında kalmak daha iyi oluyor. Kaldığım aile çok sıcakkanlı ve yardımsever bir aileydi. Yurda geçmesem o aileyle devam etmek isterdim. Kaldığım ailede  de şimdiki öğrenci evinde de pratik yapma olanağım oldu.

Burda kaldığım sürece başka danışmanlık acentalarıyla gelen birçok öğrenciyle tanıştım. Burada öğrencilerin ortak sorunları acentaları tarafından doğru yönlendirilmemeleri. Bu açıdan Education Camp için mükemmel! diyebilirim. Education Camp’la gelerek doğru bir tercih yaptığıma inanıyorum.


 
Ayşe Akdemir
Okul Adı: Eurocentres Central
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Teacher Training
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Yaz tatilimde öğretmenlere yönelik 2 haftalık bir  programına katıldığım Eurocentres, gayet kaliteli eğitim veren, Avrupa'da da tanınmış bir dil okulu. Kurs mesleki açıdan oldukça tatmin ediciydi.Yeni teknikler ve metodlarla geri döndüm ve bol bol pratik yaptım. Ders veren öğretmenler dalında çok iyi ve donanımlıydılar. Özellikle sınıf öğretmenimiz TIM, çok yardımsever ve öğretmeye hevesliydi.Okulun kütüphanesi ve laboratuvarından ve de ders kaynaklarından geniş ölçüde yararlandım. Yoğun bir program olduğu için okulun aktivitelerine katılmaktansa kalan vaktimi kendi yaptığım programa gerçekleştirerek geçirdim. Hatta kurs bittikten sonra  1 hafta daha kalarak gezmeye devam ettim.

Okulun yurdunda konakladım.Okula metroyla 15 dakika mesafede ve oldukça merkezi bir yerdeydi. Amacım pratik yapmak olduğundan gerek okulda gerekse yurtta pratik yapmak için her fırsatı değerlendirdim. Yine gidersem yurdu tercih ederdim. Konaklamama kahvaltı ve yemek dahil değildi. Yemek işlerini kendi imkanımızla hallettik.Yurtta her katta donanımlı bir mutfak vardı.İstediğimiz yemeği kendimiz yapabilecek  olanaklara sahiptik...

Education Camp’a herşey için teşekkürler. Gayet ilgili, yardımsever, sıcakkanlı, işini takip eden ve severek yapan bir ekip. Ayrıca Londra'da da bir ayağının olması sizin için çok iyi bir avantaj. Her sorununuzda hemen ulaşabiliyorsunuz.Anında çözüm odaklı...


 
Sermin Gülerer
Okul Adı: International House
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Teacher Training
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Okulum Londra'nın merkezindeydi ve konumu çok  avantajlıydı. Okul binasındaki internet olanakları ve kütüphanesi öğrenciler için çok yararlı oluyor. Ayrıca danışmanlar yol göstericiydiler. IH genel olarak çok kaliteli bir okul.  Birbirini takip eden iki Teacher Training programına katıldım. Özellikle ilk kurstaki (Teacher training and Language Development) eğitmenimizin deneyimlerinden faydalandım. İkinci kurs (Current Trends) biraz daha teori üzerineydi. Ekipte sağlanan iyi iletişim  sayesinde dersler hareketliydi. İşim İngilizce öğretmenliği olduğu için katıldığım bu programlar yabancı dilimin gelişmesinden çok mesleğimle ilgili gelişimime katkısı oldu. Dersler güzel, eğlenceli ve eğiticiydi. Okulun tahsis ettiği bir öğrenci evinde tek kişilik odada konakladım. Son zamanlarda evde bir İngilizle tanıştım ve onla da pratik yapma imkanım oldu. Kendime ait bir daire veya ensuit odayı tercih ederim.
Education Camp’ın İngiltere’deki ilk günlerim için neler yapmam ve yanıma neler almam gerektiğiyle ilgili verdikleri bilgiler çok işime yaradı. İngiltere’ye ilk gelişimde de çok yardımcı oldular. Ayrıca çalışanların güler yüzü pozitif bir etki yaratıyor. Şu an Leicester Üniversitesi’nde yüksek lisans yapıyorum. Teşekkürler Education Camp.


 
Bilal Kılıç
Okul Adı: International House
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


Okulum konumu bakımından Londra’nın göbeğinde. Her yere ulaşımı çok kolaydı. Sınıfları lüx ve olanakları çok iyiydi. Olanakları büyüklüğüne bağlı olarak güzeldi.

Akvitilere katılmak sizin elinizde. Hemen hemen hergün toplu aktiviteler ve geziler düzenleniyordu. Bu hem gittiğiniz yeri tanıma açısından hem de bir çok insanla dialog kurarak dilinizi geliştirme açısından faydalı oluyor.Derslerdeyse her öğrendiğin yeni konunun ardından pratik yapılması öğrenmeyi kolaylaştırıyordu. Yani sadece teorik bilgi değil pratiğe de önemli ölçüde yer veriliyordu.

Okulun tahsis ettiği öğrenci evinde kaldım. Ev arkadaşlarımın hepsiyle olmasa da birkaçıyla pratik yapma olanağı yakaladım.

Londra’ya gitmemdeki en büyük sebeplerden biri de Education Camp’tır. İşlemlerimin tamamını hiç bir sorun çıkmadan kolaylıkla yaptığı için Esra Hanım’a ve Education Camp’a çok teşekkür ediyorum...


 
Aynur Gönülkırmaz
Okul Adı: St. Giles International - Merkez
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


to be confirmed
 
Hüseyin Talha Baykal
Okul Adı: LSI London
Değerlendirme:
Katıldığı Program: Genel İngilizce
Okul Profili İçin Tıklayınız   


LSI ortanın üstünde bir okuldu, gayet memnun kaldım. Ders işleyiş tarzları Türk eğitim sisteminden oldukça farklı, kesinlikle zorlayıcı ve ezberci değiller. Eğitmenler arkadaşça ve sevecen, derslerse pratiğe ve bol bol egzersize dayalı bir anlayış içinde işleniyor ki bu çok iyi. Pratiğinizi geliştirmeniz için son derece faydalı olan sosyal aktiviteler açısından da oldukça zengin bir kurum. Haftada en az 2-3 sosyal içerikli program düzenleniyor. Katıldığım akşam yemekleri, bilardo, bowling, müze ziyaretleri, futbol maçları ve karaoke programları pratiğim için çok faydalı ve çok da eğlenceliydi. Bu aktiviteleri kaçırmamanızı öneririm.

Konaklama tipi olarak Aile yanı konaklamayı seçmiştim ve bence çok doğru bir seçimdi. Kaldığım aile çok iyi ve yardımsever, İrlandalı yaşlı bir çiftti.  Dilimi geliştirmemde şüphesiz çok faydaları oldu. Kitaplardan kesinlikle öğrenemeyeceğim gündelik söz ve deyimleri öğrenme fırsatı buldum. Dışarda da ingilizceye maruz kalmak çok önemli bir etken.Yolda, otobüste, metroda kafanızı çevirdiğiniz her yerde ingilizceyle karşılaşıyorsunuz ki bu da itici bir güç etkisi yaratıyor  ve daha kolay, daha kalıcı öğreniyorsunuz. Yemek konusunda da ailenin tercihlerinize özen göstermesi takdire değer bir davranış doğrusu. Örneğin domuz etinden kaçınıyorsanız size kesinlikle domuz eti servis etmiyorlar, hatta domuz etini pişirdikleri tencere ile sizin yemeğinizin piştiği tencereyi  ayrı tutuyorlar ki domuz etinin tadı ve kokusu sizin yiyeceklerinize geçmesin. Çok memnun kalmama rağmen bir dahaki sefere farklı bir tecrübe olması ve başka milletlerden öğrencilerle tanışmam için öğrenci evini tercih edeceğim.
İnsanlara maximum fayda vermeyi amaçlayan, genç ve dinamik Education Camp’a bizleri müşteri değil kendi aile bireylerinden saydıkları için sonsuz teşekkürler.  İşin hakkını verdiklerine inanıyorum.


 

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim