School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Üniversiteler ve Bölümleri
   Avusturya Vizesi
   Avusturya Yaşam Rehberi
   Foto Galerileri
 Buradasınız | Anasayfa | Avusturya | Neden Avusturya
   Avusturya > Neden Avusturya
    Neden Avusturya

YÖK Denkliği ve Uluslararası Kabul! Avusturya’daki üniversitelerin tamamı devlet üniversiteleridir ve YÖK tarafından tanınmaktadır. Ayrıca Avusturya üniversitelerinin Avrupa’nın en köklü ve prestijli üniversiteleri olmaları dolayısıyla verdikleri diplomalar uluslararası düzeyde kabul görmektedir.  Avusturya’dan mezun olan öğrenci diploma ve transkriptiyle YÖK’e başvurarak denkliğini almaktadır.

Uluslararası Değişim Programlarına Katılım! Avusturya’da üniversitede 2 yıl eğitim gördükten sonra uluslararası öğrenci değişimlerini sağlayan Erasmus veya Socrates programlarıyla Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde 2 sömestr ücretsiz üniversite eğitimi almak mümkündür. Program çerçevesinde gidilen ülkede alınan dersler Avusturya’daki üniversitelerce kabul edilmektedir.

İki Yabancı Dil Avantajı! Viyana’da en az iki yabancı dili (Almanca ve Ingilizce) mükemmel öğrenebileceğiniz poliglot (çok dilli) ve multikültürel bir ortam vardır.

AB Ülkelerini Gezip Görme Olanağı! Avusturya’daki eğitiminiz boyunca hem Avusturya'nın hem de diğer AB ülkelerinin üniversitelerini ve eğitim sistemlerini yakından tanıyıp  vizesiz girdiğiniz ülkelerin şehirlerini  gezerek, yaşam biçimlerini, kültürlerini, düşünce yapılarını, alışkanlıklarını, sahip oldukları sistemleri anlama ve  yakından tanıma fırsatı vardır.

Ekonomik Üniversite ve Kurs Ücretleri! Avusturya üniversiteleri devlet üniversitesi olduğundan harç ücretleri oldukça düşüktür. Lisans eğitimi sürecinde üniversite harcı dönemlik 363€’ dur. Almanca hazırlık sınıfında ise kurs ücreti dönemlik 400-730€ arasında değişmektedir.

Yaşam Standartlarının Yüksekliği! Viyana başkent olarak Avrupa topluluğu şehirleri arasında değil tüm dünya şehirleri arasında  her zaman ilk 3’e giren,yaşam standartları en yüksek şehirler arasında yer almaktadır.Son derece düzenli kent yapısı, alt üst yapı sorunlarının tamamını çözmüş temiz ve güvenli sokakları hızlı ulaşım ağı, Tuna nehri boyunca uzanan son derece bakımlı uzun yürüyüş parkurları,spor ve piknik alanları,balık tutma,yüzme ve güneşlenebilinecek nehir plajları,ılık yaz akşamlarında arkadaşlarınız ile paylaşabileceğiniz sosyal bir ortam sunmaktadır. Avusturya suç oranı çok düşük bir ülke olma özelliğine de sahiptir.

Avusturya’nın Türkiye’ye Yakınlığı! Avusturya Türkiye’ye diğer birçok yabancı ülkeye göre çok yakındır. İstanbul’dan uçuş mesafesi 1,5 saattir ve uçak bileti ücretleri 200-250 € civarındadır.

Avusturya hakkında daha fazla bilgi almak için Education Camp Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçiniz.

İletişim Detayları

Avusturya Yaşam Rehberi
Viyana’da Eğitim
Acil Telefon Numaraları
Ekonomisi   
Genel Bilgiler
Sağlık sigortası
Çalışma Koşulları
Konaklama
Yurtlar
Yaşam Masrafları
İklimi  
Ulaşım
Para Birimi
Avusturya Üniversiteleri
Viyana Üniversitesi
Viyana Tıp Üniversitesi 
Viyana Ziraat Üniversitesi
Viyana Ekonomi Üniversitesi
Viyana Teknik Üniversitesi
Salzburg Üniversitesi
Graz Üniversitesi
Graz Teknik Üniversitesi
E - Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim