School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | İtalya | İtalyan Şarapları Kursları
   İtalya > İtalyan Şarapları Kursları
    İtalyan Şarapları Kursları

İtalya'nın seçkin şarap konusunda en büyük üretici olduğunu biliyor musunuz? Şarap kursumuz, meşhur İtalyan şarapları hakkında üzüm yetiştirme sanatına, işlenmesi ve saklanmasına ilişkin konulara bir giriş yapmaktadır. Kursun pratik kısmı öğrencilere İtalya'nın çeşitli yörelerine ait şarapları tanıma fırsatı veren şarap tadım bölümünden oluşur. Eğer mümkün olursa restore edilmiş bir şarap mahzenine ziyaret düzenlenecektir.

Program konuları: Bir İtalyan şarabı şişesinin nasıl okunacağı; İtalyan şaraplarının sınıflandırılması (ev şarabı veya orijin cinsi, D.O.C ve D.O.C.G.); Şarap yetiştirmenin geleneksel teknikleri, İtalya'da kullanılan yaşlandırma ve fermantasyon şekilleri; şarap tadımı ve terminoloji; İtalya'daki şarap üretimi ve tüketimi; yeni ve geleneksel olmayan şaraplar; Toskana bölgesindeki, kuzey-batı bölgesindeki (Piedmont), kuzey-doğu bögesindeki (Friuli, Güney-Tirol) ve diğer bölgelerde özellikle merkez ve yarımadanın güneyindeki şarap üretimleri.

Kurs boyunca 24 adet değişik kalitedeki şarapların sunumu ve tadımı yapılacaktır. Konu ile ilgili haritalar gösterilecek ve çeşitli tarif, istatistik ve çizelge içeren materyaller öğrencilere dağıtılacaktır. Yemek ve şarabın kombinasyonu ile İtalyan şaraplarının yabancı ürünlerle karşılaştırılması gibi diğer konular da ders içinde işlenecektir.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :
2012 Yaz Okulları

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim