School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | İtalya | Mimarlık İtalyancası
   İtalya > Mimarlık İtalyancası
    Mimarlık İtalyancası

Halihazırda mimarlık konusunda eksper olan veya mimarlık ile eğitim veya meslek olarak ilgilenen kişilerin mimari İtalyanca öğrenmeleri için tasarlanmıştır. Program birçok değişik açıdan mimarlık mesleğine yoğunlaşarak, öğrencilerin bu meslek ile ilgili temel kelime dağarcığına sahip olmasını ve en çok kullanılan mesleki kavramların öğrenilmesini hedeflemektedir. Konu ile ilgili kelimelerin öğrencilere öğretilmesi pratik açıdan pek yeterli olmayacağından her konu video bantları veya yazılı metinler aracılığıyla işleneceklerdir. Çeşitli metinlerin işlenmesi ve tartışılması sonucu konulara ait temel kelime bilgisi öğrencilere verilmiş olur. Ana teknik kelime hazinesinin ve terimlerin oluşturulmasından sonra öğrencilerin bunları alıştırmalar ve tartışmalar yaparak pekiştirmeleri sağlanır. Şehirde bulunan tarihi eser ve mimari yapıların ziyaret edilmesi de genelde bu kurs dahildir.

Kurs süresince işlenmesi planlanan konular:

1. Genel hatlrıyla Mimarlığın tarihi
2. Roman ve Bizans mimarisi
3. Romanüslubu ve Gotik
4. Rönesans mimarisi
5. Barok
6. Neo-Klasik
7. 20.yüzyıl mimarisi
8.Günümüz mimarisi
9. Binaların, fiziği, bilmi ve tekniği: ışık yoğunluğu ve ışıklandırma; inşaat materyali; kiriş ve kolonlar; geleneksel bina materyalleri; betonarme
10. Kemerler ve taklar
11. Perspektif
12. Kubbe
13. Mimari tipler
14. Mimari restorasyon

Mimarlıkla ilgili konuların çok geniş olması nedeni ile hepsinin mevcut ders programında gözden geçirilmesinin mümkün olamayacağından dolayı kurs başlangıcında öğrencinin öğretmenle birlikte kendi amaçlarına uygun olarak, konuları belirlemesi ve daha dar bir çerçeveye konsantre olunması doğru olacaktır. Eğer bir öğrencinin belli konularda daha da derinlemesine bir eğitim alması gerekiyorsa, öğretmenin kendisini gerekli materyal ve bilgi ile donanımlandırabilmesi için okul önceden Education Camp tarafından bilgilendirilir. Örneğin bir öğrenci eğer mimari restorasyon konusunda çalışıyorsa kurs programı, geleneksel inşaat malzemesi, malzemelerin kalitesi ve inşaat bilimi gibi konulara ağırlık verecektir. Bunun haricinde eğer bir öğrenci Mimarlık tarihine ilgi duyuyorsa işlenecek konular, mimari elementlerin stillerinin zaman içindeki gelişimi olacaktır.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :
2012 Yaz Okulları

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim