School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | İtalya | İş İtalyancası
   İtalya > İş İtalyancası
    İş İtalyancası

Bu kurs günde; 4 ders Standart Dil Kursu ve İtalyanca Yazışmalar üzerine 2 Özel Ders'ten oluşur.

Kurs, mesleki nedenlerle İtalya ile iş yapanlar veya yapmak isteyenler için düzenlenmiştir. Program ticari İtalyancaya konsantre olurken öğrenciye en çok kullanılan temel kelime hazinesi ile profesyonel dil kalıplarını öğretmeyi amaçlar. Konuların öğretilmesi çeşitli öğelerle zenginleştirilmiştir. İşletme fakültelerine ait kitaplardan derlenmiş okuma parçaları, mektup analizleri, ofis dökümanları, ve işletme hakkında gazete makaleleri. Ana teknik kelime hazinesinin ve terimlerin oluşturulmasından sonra öğrencilerin bunları alıştırmalar ve tartışmalar ile pekiştirmeleri sağlanır. Öğrenciler eğer arzu ederlerse rehber eşliğinde firma ziyaretleri organize edilir.

Eğitim sırasında değinilecek konular:

1.İş başvuruları: iş başvurusu nasıl yazılır, gerekli ifadeler
2. Öz geçmiş: özgeçmişte kullanılan dil ve düzenleme, özgeçmiş çeşitleri ve
3. Referanslar: referans isteme veya sağlama
4. İş mektubu yazma
5. Düzen, tarih, adres, başlıklar, referanslar, başlangıç cümleleri, mektubun yapısı, sonuç cümleleri, imza, kısaltmalar, stil
6. Fiyat listesi, katalog ve numune talebi ve yollanması. Siparişler, ödemeler, bilgilendirme, şikayetler,nakliye organizasyonu, kiralama, sigorta
7. İş başvuruları ve satış temsilcilikleri için reklam
8. İş sahipleri: şirketlerin sınıfladırması
9. Perakende ve Toptan satış yapan firmalar ve satış ağları
10. İş düzenlemeleri: İtalyan ve Avrupa kanunları
11 .Ticari organizasyonlar, destek amaçlı organizasyonlar, aracılar, ajanslar, satış temsilcileri, kuryeler ve taşımacılar, ticaret odaları, emtia borsası, ticari birlikler.
12. Satış anlaşmaları
13. Banka dökümanları
14. Ticaret sektöründe uluslararası iş anlaşmaları

Konuların çok geniş olması nedeni ile hepsinin mevcut ders programında gözden geçirilmesinin mümkün olamayacağından kurs başlangıcında öğrencinin öğretmenle birlikte kendi amaçlarına uygun olarak, konuları belirlemesi ve daha dar bir çerçeveye konsantre olması tercih edilir. Eğer bir öğrencinin belli konularda daha da derinlemesine bir eğitim alması gerekiyorsa, öğretmenin kendisini gerekli materyal ve bilgi ile donanımlandırabilmesi için okul önceden Education Camp tarafından bilgilendirilir. Örneğin bir öğrenci dış ticaret bürosunda çalışıyorsa uluslararası yazışmalar, firmaların işlemleri ile ilgili banka dokumanları, İtalyan dış ticaret kanunu ve Italyan ticaret fuarları konularına ağırlık verilecektir. Eğer öğrenci İtalya da çalışma amacına sahipse iş müracaatı, özgeçmiş yazılımı, referansların oluşturulması konularına ağırlık verilecektir.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :
2012 Yaz Okulları

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim