School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | İtalya | Hukuk İtalyancası
   İtalya > Hukuk İtalyancası
    Hukuk İtalyancası

Günde 4 ders Standart Dil Kurs'una ilave olarak her gün 2 adet hukuk İtalyancası üzerine özel dersten oluşmaktadır. Bu kurs kendi dillerinde hukuk konusunda eksper olup hukuk italyancasını mesleki veya eğitimsel nedenlerden öğrenmeyi arzulayan kişiler için tasarlanmıştır. Program hukuğun çeşitli dallarına konsantre olurken öğrenciye temel kelime hazinesini ve en çok kullanılan mesleki terimleri öğretmeyi hedeflemektedir. Kelimelerin ve mesleki terimlerin kuru bir şekilde öğrencilere sunulmasının arzulanan eğitimi sağlayamayacağından dolayı her konu video kasetleri veya yazılı olarak sunulan okuma parçalarının analiz edilmesi ile işlenmektedir. Okuma parçalarının işlenmesi ve tartışılması seçilmiş konulardaki temel kelime hazinesinin öğrenilmesini sağlamaktadır. Örneğin, Anayasa Hukuku ile ilgili kelimeler öğrencilere İtalyan anayasasından alıntılar yapılarak veya Anayasa mahkemesinin yönetmeliklerinin incelenerek sunulması veya İş Kanunu ile ilgili kelime hazinesi ise öğrencilere milli iş sözleşmelerinin incelenmesiyle sunulmaktadır. Ana teknik kelime hazinesinin ve terimlerin oluşturulmasından sonra öğrencilerin bunları alıştırmalar ve tartışmalar yaparak pekiştirmeleri sağlanır.

Kurs süresince işlenmesi planlanan konular:

1. Anayasa Hukuku
2. Roma Kanunu
3. Bireysel Hukuk
4. Kamu Hukuku
5. Suç Kanunu
6. İdari Hukuk
7. İş Kanunu
8. Ticaret Hukuku

Hukuk konusunun çok geniş olması nedeni ile hepsinin mevcut ders programında gözden geçirilmesinin mümkün olamayacağından dolayı kurs başlangıcında öğrencinin öğretmenle birlikte kendi amaçlarına uygun olarak, konuları belirlemesi ve daha dar bir çerçeveye konsantre olunması doğru olacaktır. Eğer bir öğrencinin belli konularda daha da derinlemesine bir eğitim alması gerekiyorsa, öğretmenin kendisini gerekli materyal ve bilgi ile donanımlandırabilmesi için okul önceden Education Camp tarafından bilgilendirilir. Örneğin bir öğrenci İtalyan firmaları ile sözleşmeler oluşturan bir hukuk bürosunda çalışıyorsa, kurs İtalyan tarzı sözleşme ve bireysel sözleşme konularına ağırlık verilecektir.

Program örneği:

Anayasa Hukuku

  • İtalyan Anayasasından alıntı okuma parçaları örneğin: "Vatandaşların hak ve sorumlulukları: medeni ilişkiler"
  • Okuma parçalarına ilişkin sözel ve yazılı alıştırmalar
  • Bir okuma parçasının analizi ve daha detaylı açıklaması: özet, yorumlama, tercüme, hukuk terminolojisinin belirlenmesi
  • Öğretilen kelimeler ile İtalyan Anayasasının genel bir tarifinin yapılması
  • Önemli hukuksal içerik ile ilgili sözel ve yazılı dil zenginliğinin oluşturulmasına yönelik aktiviteler
Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :
2012 Yaz Okulları

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim