School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | İtalya | İtalya'da Eğitim
   İtalya > İtalya'da Eğitim
    İtalya'da Eğitim

İtalyanca bilmek,  iş, sanat, moda, teknoloji gibi şektörlerde çalışan veya çalışmayı amaçlayanlar için bir adım önde gitmek demektir. Sanat tarihi, müzik, edebiyat, pedagoji ve uluslararası ilişkiler gibi alanlarda kariyer yapmak veya akademik eğitim almak isteyen lise ve üniversite öğrencileri için de İtalyanca öğrenmek hem iş hem okul yaşamında kaynak ulaşımında önemli rahatlık sağlar.

Devlet destekli eğitim sistemi sayesinde öğrenciler neredeyse ülkemizdekiyle eşdeğer  seviyede düşük harçlarla üniversite eğitimi alabilmektedirler. Bu da yurtdışı eğitim düşünenler için çok önemli bir kalemi masraf  listesinden çıkarmak demektir.

Eğitim kurumları açısından zengin bir ülke : 55 devlet üniversitesi(università), 17 özel üniversite, 3 teknik üniversite (politecnico), yabancı öğrenciler için oluşturulan 2 üniversite ve 12 enstitü (istituto universitario) olmak üzere toplam 89 kurum  ve hemen her şehrine yayılmış birçok dil okulu bulunmaktadır.

Eğitim kurumları arasında kalite benzerliği, öğrencinin ‘hangi okula gitsem’ konusundaki kararsızlığını ortadan kaldırıyor. Öğrenci yaptığı tercihle daha iyi bir seçeneği ardında bırakmış olmuyor.

Eğitim kurumlarının yerleşim bölgelerinden uzakta olmaması öğrencilerin okullarına yakın mesafelerde konaklamalarda yaşayabilme şansı veriyor. Bu imkan çoğu öğrenci için hem daha ekonomik hem daha konforlu bir yaşam sağlıyor.

İngilizce eğitim veren kurumlar da var ve bu kurumlar işletme, ekonomi gibi programlarda eğitim sunmaktadırlar.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :
2012 Yaz Okulları

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim