School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Work and Travel
 Buradasınız | Anasayfa | Amerika | Yüksek lisans eğitimi
   Amerika > Yüksek lisans eğitimi
    Yüksek lisans eğitimi

Yüksek lisans eğitimi lisans eğitiminden farklı olarak daha derin bir eğitim sunmaktadır. Bu programlarda uzmanlık, eğitim yoğunluğu arttırılmıştır ve eğitim kişi odaklıdır. Amerika’da yüksek lisans programları 2 yıl sürmektedir. Tezsiz ya da tezli seçenekleri vardır. Tezsiz programda öğrenciler araştırma ve tez yazmak yerine daha fazla sınıf çalışması yaparlar ve bütün sınıf çalışmaları bittikten sonra kapsamlı bir yazılı sınava girerler. Tezli programlarda ise öğrenciler, genellikle hem sınıf çalışmalarını hem de tezlerini kapsayan kapsamlı bir sözlü sınava girerler.Hem özel hem de devlet üniversitelerinde pek çok farklı dalda verilen programlar sonunda başarılı olanlar masters degree/yüksek lisans diploması almaya hak kazanırlar.

Katılım Koşulları:

1-      Tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce seviyelerini TOEFL(en az IBT:80/CBT:213/PBT:550 puan)sınavını alarak belgelemeleri gerekir. Gerekli skorlar üniversite ya da bölüme göre değişebilmektedir.İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilerin dil kursu ve TOEFL sınav hazırlık kursu almaları gerekir.

2-     TOEFL yeterlilik belgesinin yanı sıra  yüksek lisans yapmak için GRE, işletme yüksek lisansı (MBA) için ise GMAT skoru gerekmektedir.Ayrıca mezun olunan üniversitenin not ortalaması da önemlidir.

3-     Öğrencilerin, Yüksek lisans programları için mezun olunan üniversitedeki profesör,doçent,yardımcı doçent ya da okutmanlardan akademik referans ve daha önce  çalıştıkları yer varsa referans mektubu getirmeleri gerekmektedir.

4-      Öğrencilerin hedef, beklentilerini ve neden o üniversitede yüksek lisans yapmak  istediğini açıklayan ayrıntılı bir niyet mektubu yazmaları gerekmektedir.

5-      Uluslararası öğrencilerin Amerika’da kaldıkları süre boyunca eğitim ve yaşam giderlerini karşılayabileceklerine dair teminat mektubu getirmeleri gereklidir.

Ametrika'da "Yüksek Lisans Yerleştirme Danışmanlık Hizmeti" ve "Sınav Hazırlık Kursları" almak için Education Camp Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçiniz.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim