School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Work and Travel
 Buradasınız | Anasayfa | Amerika | Doktora Eğitimi
   Amerika > Doktora Eğitimi
    Doktora Eğitimi

Yüksek lisans diploması alan öğrenciler, bilim adamlarını, geleceğin kolej ve üniversite öğretim üyelerini yetiştirmek için tasarlanan doktora programlarına katılmaktadırlar. Programın ilk 2 yılı sınıfta ve seminerlerde teorik eğitimle geçerken sonraki 1 ya da 2 yıl öğrencilerden araştırma yapmaları ve kendi teorilerini geliştirerek ispatlamaları beklenmektedir. Doktora derecesi öğrencinin belirli bir bilim dalında eğitilmiş, araştırmadan sorumlu bilim adamı kapasitesine sahip olduğunu gösterir.

Doktora Katılım Koşulları:

1-      Tüm uluslararası öğrencilerden İngilizce seviyelerini belgelemeleri istenir.Bu da TOEFL İngilizce yeterlilik sınavından en az IBT:80/CBT:213/PBT:550 puan alınmasıdır. Gerekli skor üniversite ya da bölüme göre değişmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler tarafımızdan yönlendirilen dil okullarında dil kursu ve sınav hazırlık alarak İngilizcelerini ilerletmeleri sağlanır.

2-      Öğrencilerin Amerika’da  doktoraya yapmak için bazı sınavlardan yeterli skoru almaları gerekmektedir.Doktora programları için GRE sınavından gerekli skoru almak gerekir.

3-      Öğrencilerin doktora programları için yüksek lisans yaptığı üniversiteden akademik ve daha önce  varsa çalıştıkları yerden referans mektubu getirmeleri gerekmektedir.

4-      Öğrencilerin hedef, beklentilerini ve neden o üniversitede ilgili bölümde  doktora yapmak istediğini açıklayan ayrıntılı bir niyet mektubu yazmaları gerekmektedir.

5-      Uluslararası öğrencilerden Amerika’da kaldıkları süre boyunca eğitim ve yaşam giderlerini karşılayabileceklerine dair teminat mektubu gerekmektedir.

Amerika’da "Doktora Danışmanlık Hizmeti"ve "Sınav Hazırlık Kursu" almak için Education Camp Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim