School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Work and Travel
 Buradasınız | Anasayfa | Amerika | Sertifika Programları
   Amerika > Sertifika Programları
    Sertifika Programları

Sertifika/Diploma programları farklı bir alanda uzmanlaşmak, kariyer yapmak isteyen kişilerin ve  uygun fiyatlarıyla da tercih ettiği çok çeşitli ve değişik mesleki alana hitap eden programlardır. Amerika sertifika/diploma programları konusunda en çok alternatif sunan ülkedir.

Program süreleri çok çeşitlidir 4 hafta gibi kısa süreli sertifika programların yanı sıra 3 yıla kadar uzayan programlar da mevcuttur. Üniversitelerin ek departmanları (Extension Departmant) ya da sürekli eğitim okulları tarafından sunulan sertifika / diploma programı kursları haftanın her günü katılım gerektirmekte ve uluslararası öğrencilerin oluşturduğu sınıflarda verilmektedir.

Bu programları bitiren öğrenciler programın ardından üniversite eğitimi görmek isterlerse sertifika programı sırasında aldıkları dersler bazı okullar tarafından kredi olarak kabul edilmektedir. Ayrıca bazı okullar program sonrası öğrencilere staj imkanı sunmaktadır. Böylece katılımcılar sınıfta teorik olarak öğrendiklerini iş ortamında pratik etme imkanı bularak kariyerleri için önemli bir adım atmış olmaktadırlar.

Katılım Koşulları  

Programlara  katılabilmek için iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak (TOEFL IBT 70) gerekmektedir. Eğer katılımcı İngilizce eğitim vermeyen bir lise ya da üniversiteden mezun ve bir dil kursuna gitmemiş ise gereken seviyeye ulaşmak için en az 9 ay bir İngilizce dil kursuna gitmesi gerekmektedir.

Bazı sertifika programlarına katılım için üniversite diploması ya da ilgili alanda çalışılarak edinilmiş bir iş tecrübesi ön şart olarak koşulmaktadır.

"Amerika’da Sertifika/Diploma Programları "almak  için Education Camp Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim