School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Work and Travel
 Buradasınız | Anasayfa | Amerika | MBA Programları
   Amerika > MBA Programları
    MBA Programları

İş deneyimine sahip ve profesyonel yönetici olmak isteyen kişiler için uygulanan bir yüksek lisans eğitim programıdır. MBA denince ilk akla gelen ülke Amerika’dır. Amerika’da MBA programlarının bu kadar ilgi görmesinin en önemli sebebi programın doğduğu ülke olması, ayrıca Amerikan işletme kültürü ve ülkenin finans, teknoloji, üretim alanlarında dünya çapında ön planda olmasıdır.

Amerikan üniversitelerinde MBA programları çoğunlukla 2 yıl sürer. Bazı okullarda 1 yıllık MBA programlarına da rastlamak mümkündür. Ücretler okuldan okula büyük farklılık göstermekle birlikte ortalama $10000-$15000 arasındadır. Amerikan üniversiteleri öğrencilere genel MBA programının yanı sıra pazarlama, finans, insan kaynakları, e- ticaret gibi konularda daha spesifik uzmanlık alanlarına yönelebilecekleri programlar düzenlemektedir.

Katılım Koşulları

MBA eğitimi veren kurumların kabul koşulları okuldan okula farklılıklar göstermekle birlikte temel olarak:

1-      Tüm uluslararası öğrencilerden İngilizce seviyelerini TOEFL sınavında en az IBT:80/CBT:213/PBT:55O puanla kanıtlamaları istenir.Gerekli skor üniversite ya da bölüme göre değişebilmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler tarafımızdan seçilen dil  okullarında dil ve sınav hazırlık programlarına yönlendirilerek İngilizcelerini ilerletmeleri sağlanır.

2-      Öğrencilerin Üniversite mezunu ve ortalama 2 yıllık bir iş deneyim sahibi olması gereklidir.Not ortalaması önemlidir.

3-      Öğrencilerin işletme yüksek lisansı yapabilmeleri için TOEF'ın yanı sıra GMAT'ten 200-800 puanlık skor da gereklidir.

4-      MBA yüksek lisans programları için üniversiteden akademik ve daha önce  çalıştıkları yerden referans mektubu getirmeleri gerekmektedir.

5-      Öğrencilerin hedef, beklentilerini ve neden o ünivesitede işletme masteri yapmak istediklerini açıklayan ayrıntılı bir niyet mektubu yazmaları gerekmektedir.

6-      Uluslararası öğrencilerin Amerika’da kaldıkları süre boyunca eğitim ve yaşam giderlerini karşılayabileceklerine dair teminat mektubu gerekmektedir.

7-     Yeterli TOEFL ve  GMAT skoruna sahip olmayan kişilerin Pre-MBA programına katılması gerekmektedir.

Amerika’da  "MBA Yerleştirme Danışmanlık Hizmetlerimizden" yararlanmak için Education Camp ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim