School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Work and Travel
 Buradasınız | Anasayfa | Amerika | WAT/J1 Vizesi
   Amerika > WAT/J1 Vizesi
    WAT/J1 Vizesi

WAT/J1 Vizesi yabancı öğrencilerin yaz aylarında Work and Travel programıyla Amerika Birleşik Devletlerine gidebilmek için almaları gereken vizedir. Bu vize hem çalışma izni hem de ülkeyi tanıma fırsatı veren  kültürel değişimin gelişimine zemin hazırlayan  bir vizedir.Öğrencilerin 4 aya kadar  çalışma olanağıyla birlikte dil pratiği yapmasını; Amerika’yı gezip görme şansını da yakalamasını sağlar.

J1 vizesi sadece Amerika Birleşik Devletleri Devlet Bakanlığınca onaylı kültürel değişim programları yapan kurumların yardımıyla alınabilir.

Kimler J1 Vizesi alabilir?
J1 Vizesi’ni çoğunlukla sınırlı bir süre için Amerika Birleşik Devletleri’nde kalacağını, kaldığı süre içinde kendini geçindirebilecek birikimi ve ülkesine dönmek için bağlayıcı bir sebebi olduğunu gösterebilen WAT programı katılımcısı üniversite öğrencileri alabilir.

J1 Vizesi ile Neler Yapılabilir?
J1 Vizesi ile Amerika Birleşik Devletleri’ne sınırlı bir süre için yasal şartlar altında giriş yapabilir ve yaz tatiliniz süresince yani 4 ay boyunca çalışabilirsiniz. Burada kalma süresi öğrencinin dahil olduğu değişim programının türüne göre değişiklik gösterir. Yabancı öğrencilerin programları bittikten sonra gezmek ve ülkeden ayrılmak için 25 günleri vardır. Bu süre içinde çalışamazlar.

 

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim