School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Work and Travel
 Buradasınız | Anasayfa | Amerika | Programın Avantajları
   Amerika > Programın Avantajları
    Programın Avantajları

Ekonomik
Work and Travel programının maliyeti diğer eğitim programlarına göre çok düşüktür. Amerika’ya İngilizce eğitimi almak için giden öğrencilerin yaşam ve eğitim masrafları 8,000 -10,000 USD arasında değişmektedir. Work and Travel programı sayesinde çalışma iznine sahip olduğunuz için hem para kazanıp hem de pratik yapma imkanı elde ederek İngilizcenizi geliştirebilir ve unutamayacağınız bir tatil yaşayabilirsiniz.

İngilizce Pratik İmkanı
Türkiye’de İngilizce eğitimi alan öğrencilerin en büyük dezavantajı öğrendikleri İngilizceyi kullanamadıkları için konuşma ve dinleme becerilerini geliştirememeleridir. İngilizceyi okuma, yazma, dinleme ve konuşma olarak 4 bölüme ayıracak olursak, okuma ve yazma (grammer) konusunda Türkiye’de başarılı bir eğitim verildigini söyleyebiliriz. Fakat dinleme ve konuşma becerisini geliştirmenin tek yolu, bu dilin konuşuldugu ülkelerde eğitim almak ve günlük konuşmalara katılarak öğrenmiş olduğunuz İngilizce’yi hayata geçirmekten geçer. WAT programı -eğer bu yönde değerlendirirseniz- size günlük İngilizce pratiğinizi geliştirme ve İngilizcenizi birebir test etme olanağı vermektedir. Unutmayın, yeni öğrendiginiz bir dilde rahat konuşabilmeniz için bir kelimeyi en az 10 kere duymanız ve yine en az 10 kere kullanmanız gerekir.
Yeni Bir Kültür Tanımak
Yurtdışında alınan eğitimler veya WAT gibi değişim programları sayesinde değişik kültürlerden gelen öğrenciler aralarındaki farkın aşılamaz olmadığını yaşayarak öğrenirler. Bu deneyim, farklılıklara saygı duymayı öğretirken hoşgörülü kazanmalarını da sağlar. Edineceğiniz bu tecrübe sayesinde liderlik, özgüven ve yaratıcılığınızı geliştirerek, grup içerisinde iletişimi ve ekip çalışmasının önemini anlayacaksınız. Work and Travel programının sunduğu bu fırsat sizin Amerika’yı görüp kültürünü tanımanızı, birçok yeni arkadaş edinmenizi, yabancı bir dili kendi kuralları çerçevesinde öğrenmenizi sağlar.
Kariyer Gelişimi
Yurtdışında geçireceğiniz bu süre içerisinde pratik yapma olanaklarını etkin şekilde kullanırsanız kuşkusuz İngilizcenizi geliştirmeniz açısından çok faydalı olacaktır. Work and Travel programını geleceğinize bir yatırım olarak da görebilirsiniz. İngilizce’de yaşanan konuşma zorluğunu aşmanızı ve kendinize olan güven duygunuzun artmasını sağlayacaktır. Her yıl birçok öğrenci üniversitelerden mezun olmakta ve iş bulma telaşı içerisine girmektedir. CV’nize ekleyeceğiniz bu sosyal tecrübe hiç kuşkusuz iş verenlerin dikkatini çekecektir.
Money- Money- Money
Amerika Birleşik Devletleri’nin sizlere sunmuş olduğu Work and Travel programı sayesinde, program için ödediğiniz ücreti geri kazanmanızın yanında, ekstra para biriktirip Türkiye’ye döndüğünüzde öğrencilik hayatınızı biraz daha renklendirebilirsiniz.
Alışveriş
Bilindiği gibi elektronik eşya ve tekstil ürünlerinin Türkiye’ye göre daha ucuz olduğu Amerika’da program süresince elde ettiğiniz kazancınızla alışveriş yapma imkanı bulabilir ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.
Unutulmaz bir tatil !!!
Work and Travel programının sağladığı en büyük avantajlardan biri ise İngilizcenizi geliştirmenizin yanı sıra bu program süresi içinde 25 güne kadar Amerika’yı gezip görme fırsatını da yakalamış olmanızdır. Değişik ülkelerden gelen öğrencilerle geçireceğiniz bu program sürecinde Türkiye’ye güzel anılarla ve kurulmuş yeni arkadaşlıklarla döneceksiniz.
Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim