School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Work and Travel
 Buradasınız | Anasayfa | Amerika | Work and Travel Nedir?
   Amerika > Work and Travel Nedir?
    Work and Travel Nedir?

Amerika Birleşik Devletleri tarafından desteklenen, üniversite öğrencilerinin yaz dönemlerinde katıldığı bir kültürel değişim programıdır. Bu programa katılan üniversite öğrencileri Amerika’da en fazla 4 ay ile Amerika’da sezonluk işlerde çalışıp geçimlerini sağlarken farklı kültürlerle iç içe yaşama şansı bulurlar. İngilizcelerini geliştirmenin yanı sıra bu program süresi içinde 25 gün kadar Amerika’yı gezip görme fırsatı da yakalamış olurlar. Amacı dil eğitimi olmayan öğrenciler,  Amerika’yı görmek ve sezonluk işlerde çalışarak masraflarını çıkarmak, gezmek, eğlenmek, pratik yapmak için tercih etmektedir.  Amerika’daki WAT programına her yıl çok sayıda öğrenci katılmaktadır.

Program Mayıs ile Ekim ayları arasını kapsamaktadır. Ekim'den sonra 1 ay da turist olarak Amerika'da kalma hakkı bulunmaktadır. Ögrenciler Work and Travel programında çalışırken saat ücreti olarak 7-15 $ arası kazanabilirler. Amerika'da ücretler saatlik olarak verilmektedir.

Öğrenciler, Mayıs ile Ekim ayları arasında, Amerika'nın farklı eyaletlerinde çeşitli sezonluk işlerde saat başı ücret karşılığında çalışabilirler: satış elemanı, aşçı, hostes, komi, eğlence parkı görevlisi, cankurtaran, park görevlisi, kat görevlisi, şoför, yemek servisi görevlisi, barmen/barmaid, kasiyer, resepsiyonist, garson, bulaşıkçı/mutfak yardımcısı, fotoğrafçı, onarım işleri, çamaşırhane görevlisi, temizlik görevlisi, bilet satışı, plaj çalışanı, fast food çalışanı, kapı görevlisi...

Education Camp Yurtdışı Eğitim, Amerikalı sponsor şirketlere verilen yetki aracılığıyla J-1 vize programını yönetmektedir. Amacımız Work and Travel tecrübesi ile gitmeden önce sizlere her türlü desteği vererek ve bu programdan en fazla faydayı sağlamanız ve keyifli bir tecrübe yaşamanızı sağlamaktır. Work and Travel programına erken başvurular, istenilen yerde ve işte çalışma şansını arttırır.

Work and Travel programı hakkında sorularınız için bizi her zaman, 0224 234 06 42 no'lu telden arayabilirsiniz.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim