School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | Fransa | Sınav Programları
   Fransa > Sınav Programları
    Sınav Programları

Delf- Dalf

Delf- Dalf Fransa milli eğitim bakanlığınca hazırlanan akademik ve profesyonel amaçlı 2 aşamalı dil bilim sınavlarıdır. Fransa eğitim bakanlığı tarafından tanınan sınavlar birçok Avrupa ülkesinde de çeşitli kurum ve kuruluşlarca aranmakta ve tanınmaktadır. Dalf diploması alanlar üniversite başvurularında da ek sınava gerek olmadan kabul almaktadırlar.

Sınavda DELF A1, DELF A2, DELF B1, DELF B2, DALF C1 ve DALF C2 seviyeleri bulunmaktadır. Her seviye için okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini içeren ayrı sınavlar yapılmaktadır.

Sınavlarda başarılı olmak isteyen öğrencilere en az 6 ay süreli yoğun Fransızca kursunun ardından 6- 8 hafta süren sınav hazırlık kursu almaları önerilmektedir.

TEF

Paris Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ana dili Fransızca olmayanlar için düzenlenen Fransızca seviye belirleme sınavıdır. Fransızca konuşulan üniversite ve kurumlarca kabul görmektedir. 50 okuma, 60 dinleme ve 40 kelime bilgisi olmak üzere toplam 150 soru içeren çoktan seçmeli 2 saat 30 dakikalık zorunlu bölüm ve 60 dakikalık yazma ya da 35 dakikalık konuşma bölümlerini içeren seçmeli bölümü vardır. Test ücreti 180€ dur.

Sınavda başarılı olmak isteyen öğrencilere en az 6 ay süreli yoğun Fransızca kursunun ardından 6- 8 hafta süren sınav hazırlık kursu almaları önerilmektedir.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim