School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | Fransa | Fransa'da Eğitim
   Fransa > Fransa'da Eğitim
    Fransa'da Eğitim

Fransa eğitim alanında köklü geçmişe sahip ülkelerden biridir. Ülkede eğitimi herkese eşit şartlarda uygulanmaktadır. Fransa'da yabancı öğrencilerle Fransız öğrenciler arasında hiçbir ayrım gözetilmez. Üniversitelere giriş şartları, verilen diplomalar herkes için aynıdır.

Ülkede öğrenciler 5 yıl temel eğitimin ardından 4 yıl ortaöğretim ve 3 yıl lise eğitimi alırlar. Ülkede genel ve teknik olmak üzere 2 çeşit lise vardır ve lise öğretimini başarıyla bitiren öğrenciler  üniversiteye girmeye hak kazanmaktadırlar. Fransa eğitim sisteminde amaç, yapı ve Kabul şartlarına göre 3 tür yüksek öğrenim kurumu bulunmaktadır. Bunlar üniversiteler, yüksek okullar ve özgün eğitim kurumlarıdır. Yüksek öğrenim süresi 2 ila 11 yıl arasında değişmektedir.

Fransa ayrıca iyi bir dil eğitim merkezidir. Ülkenin ana dili olan Fransızca eğitimi veren 50 ye yakın dil okulu bulunmaktadır. Devlet tarafından kurulmuş genel geçerli bir organizasyon bulunmamakla birlikte belli standartları sağlayan dil okulları Souffe denilen kuruluşa üye olabilmektedirler.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim