School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | Fransa | Neden Fransa?
   Fransa > Neden Fransa?
    Neden Fransa?

Fransızca’nın Konuşulduğu Ülke! Bir dilin en iyi öğrenileceği yer kuşkusuz doğal olarak konuşulduğu ülkedir. Bu nedenle Fransa Fransızca öğrenmek isteyenler için en uygun seçenektir. Burada geçirdiğiniz süre boyunca 24 saat Fransızcayla iç içe olarak kısa sürede etkili bir şekilde dil öğrenebilirsiniz.

Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri! Dünyada kültür, sanat ve turizmin başkenti olarak bilinen Fransa; Kuzey Denizi, Manş Denizi, Atlas Okyanusu ve Akdeniz'le kuşatılmış 2700 kilometre uzunluğundaki muhteşem kıyı şeridi, doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleriyle Avrupa'nın önemli ülkelerinden biridir.

Fransa'da yüksek öğretim köklü bir geçmişe sahiptir! ülkede tarihi  daha orta çağa dayanan üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversiteler, dünya tarihi boyunca bilim alanındaki başarılarıyla göz doldurmuş, modern ve dinamik eğitimleriyle bilim, yönetim ve kültür alanında aydınlık bir ulusun yetişmesine katkıda bulunmuşlardır.

Fransız eğitimi herkese eşit şartlarda uygulanır! Fransa'da yabancı öğrencilerle Fransız öğrenciler arasında hiçbir ayrım gözetilmez. Üniversitelere giriş şartları, verilen diplomalar herkes için aynıdır. İnsan ve yurttaş haklarının ülkesi Fransa her tür ayrımcılığı red etmektedir.

Fransa dünyanın başlıca turist merkezlerinden biridir. Ülke romantik başkent Paris; Notre Dame, Sacre Coeur ve Eiffel Kulesi gibi görkemli yapıları, klasik ve modern sanat koleksiyonlarının sergilendiği müzeleri, şirin kafeleri, dünyaca ünlü Fransız Mutfağı'nın leziz ürünlerini sunan restorantları, alışveriş merkezleri ve bulvarlarıyla, turistlerin olduğu kadar yabancı öğrencilerin de ilgisini çekmekte ve her yıl 60 milyona yakın turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Kanada, Belçika ve İsviçre gibi önemli ülkelerin de resmi dili olan Fransızca, dünyada İngilizce’den sonra en çok öğretilen ikinci yabancı dildir.

Fransa dünyanın en önemli yatırım ülkesidir ve en düşük enflasyon oranlarına sahiptir. Ülke Amerika, Almanya ve Japonya’dan sonra dünyanın 4.  en büyük ekonomisine sahiptir.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim