School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Kanada Rehberi
 Buradasınız | Anasayfa | Kanada | Sınav Programları
   Kanada > Sınav Programları
    Sınav Programları

Cambridge Üniversitesi dil yeterlilik sınavları dünya çapında tanınan ve en çok tercih edilen sınavlardandır. TOEFL ya da IELTS den tamamen farklı olan bu sınavlarda puan yerine geçme, kalma sistemi mevcuttur. Cambridge sınavları 5 farklı seviyede yapılmaktadır. Başlangıç düzeyinde olanar için KET, orta düzey İngilizce bilenler için PET, orta ve üzeri seviyedekiler için FCE, ileri seviyedekiler için CAE ve profesyoneller için CPE sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlarda başarılı olmak isteyen öğrencilere iyi bir hazırlık kursu önerilmektedir. Kurs süresince öğrenciler İngilizce öğrenmeye motive edilerek 10- 12 hafta gibi kısa sürelerde  ciddi bir aşama kaydetmeleri sağlanmaktadır.

Genel İngilizce

Genel İngilizce kurslarına giderek alacağınız sertifikalar sizin İngilizce seviyenizi gösterir fakat bu seviyenizi genel geçer bir sertifikayla tamamlamak isterseniz o zaman Cambridge sınavları hedefiniz olmalıdır.

Cambridge Sınavları

Cambridge Üniversitesi Sınav Komisyonu değişik seviyedeki öğrencilere İngilizcelerini test etme imkanı sağlar. Gerek iş, gerekse kariyer anlamında bir ön basamak olan bu sınavların sağladığı faydalar sayısızdır. Örneğin, iş veya akademik kariyer başvurularınızda İngilizce seviyenizi belgeleyen bu sertifikalar bir referans olacaktır.

Bu sınava kimler girer?

  • İngilizce seviyesinin hangi aşamada olduğunu öğrenmek isteyenler
  • İngiltere’de üniversite veya kolejde eğitimine devam etmek isteyenler
  • İş ararken yeni fırsatlar yaratmak isteyenler
  • Yurtdışında yaşama veya yurtdışına seyahat etme düşüncesinde olanlar

Cambridge sınavları birçok ülkede yapılmaktadır. Her ülkede Cambridge Üniversitesi tarafından belirlenmiş sınav merkezleri vardır. Bu sınavlar sırasıyla şöyledir:

KET (key English test)

Basit seviyedeki günlük konuşma ve yazma düzeyini ölçen bir sınavdır. Cambridge Üniversitesi İngilizce sınavlarının klasik grubunun ilkidir. KET iletişimsel bir sınav ve iyi bir öğrenme deneyimidir. Dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini test eder.

PET (Preliminary English Test)

Orta seviyedeki (intermediate) günlük konuşma, dinleme, okuma ve yazma düzeyini ölçen bir sınavdır. Cambridge Üniversitesi İngilizce sınavlarının klasik grubunda yer alır. PET iletişimsel bir sınav ve iyi bir öğrenme deneyimidir. Kurs süresince, Cambridge Preliminary English Test (PET) sınavını geçmek için ihtiyacınız olan pratiği yapabileceksiniz.

FCE (First Certificate In English)

Orta seviyenin üstünde (upper-intermediate) günlük konuşma, dinleme, okuma ve yazma düzeyini ölçen bir sınavdır. Çalışmak  ya da ileri düzeyde eğitim almak isteyenlerin girebileceği bir sınavdır. Bu kurs, Cambridge Üniversitesi İngilizce sınavlarının klasik grubunun ilkidir. İşverenlere gösterilmesi faydalı olacaktır. Uzun süreli bir kursta maksimum ilerleme sağlamak için mükemmel bir yapıdadır. FCE halen, İngilizcenin ofis ortamında kullanılmasında en önemli yeterliktir.

CAE (Certificate in Advance English)

İleri seviyede (Advanced) konuşma, dinleme, okuma ve yazma düzeyini ölçen bir sınavdır. İş ve eğitim dünyasında  en çok tanınan sınavdır. Bu kurs, Cambridge Üniversitesi İngilizce sınavlarının klasik grubuna aittir. Farklı türlerdeki uzun metinleri anlama becerisi gerektirmektedir. CAE her gün işlerinde İngilizceyi kullanan kişilere yönelik bir sınav olup, İngiltere'deki üniversitelere girişte kabul edilmektedir.

CPE (Certificate of Proficiency in English)

Profesyonel seviyedeki İngilizce kullanımını ölçen bir sınavdır. Bu kurs, Cambridge Üniversitesi İngilizce sınavlarının klasik grubuna aittir. Dinleme,  konuşma, okuma ve yazma ile dil bilgisini test eder. Oldukça geniş bir dil bilgisi ve sözcük dağarcığı bilgisi gerektirmektedir. CPE, özellikle öğretmenler ve diğer dil uzmanlarının erişebildiği iddialı bir düzeyde yer almaktadır. CPE çalışması, ince anlam farklılıklarının yorumlanması ve İngilizce olarak kendini tam olarak ifade edebilme becerisini geliştirmektedir.

Cambridge Sınavları hakkında detaylı bilgi ve sınav tarihleri  için http://www.cambridge-efl.org.uk  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kanada’da sınav programları hakkında detaylı bilgi almak ve diğer yurtdışı eğitim imkanlarından ücretsiz yararlanmak için Education Camp ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim