School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Kanada Rehberi
 Buradasınız | Anasayfa | Kanada | Üniversitede Eğitimi
   Kanada > Üniversitede Eğitimi
    Üniversitede Eğitimi

Kanada’da lise sonrası eğitim kurumları, üniversiteler ve sanat-teknik yüksek okulları olarak ikiye ayrılır: Üniversiteler akademik ve mesleki eğitim verirken, sanat- teknik yüksek okulları çeşitli sanat ve teknoloji alanlarında sertifika ve diploma programları sunar ve iş eğitimi verir. Üniversitede eğitim almak isteyenler ilk iki yıllarını bir sanat- teknik yüksek okullarında tamamlayabilirler ve kredi alabilirler. Bu tür programlarda alınan kredilerin birçoğu üniversitelere transfer olabilir. Ülkenin üniversiteleri eğitim ve araştırma kalitesi olarak uluslararası anlamda bilinir. Kanada üniversitelerinin tüm eğitimleri Amerikan ve Commonwealth üniversitelerininkilerle eşit tutulur. Kanada Üniversiteleri çoğunlukla devlet desteklidir, bu nedenle konumu veya eğitim alanı dikkate alınmaksızın kalite bakımından iyi yerdedir.  

Tam zamanlı öğrenci başvuru sayısı  1.000 – 35.000 arasındadır. Lisans eğitiminden doktora eğitimlerine, sertifika ve profesyonel eğitimlere kadar birçok alanda eğitim verilir. Üniversitelerin fiyatları bölgesine, eğitim alınan fakülte ve programa göre değişir.

Üniversitelerde eğitim yılı eylülden mayısa kadar sürer. Bazı üniversiteler bir veya üç dönem üzerinedir ve tüm kurslar yazın da vardır. Kanada’nın iki resmi dili olduğu için - İngilizce ve Fransızca – yabancı öğrenciler İngilizce veya Fransızca eğitim veren kurumlardan birinde eğitim alabilirler. Bazı üniversiteler her iki dilde de eğitim verir. Ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin, eğitimin İngilizce verildiği üniversitelere başvurabilmesi için TOEFL veya IELTS sınavını; Fransızca eğitim veren üniversitelere başvurabilmek  için Delf-Dalf sınavlarını (yeterlilik sınavını) almaları gerekmektedir.  

 Lisans Eğitimi Kabul Koşulları:

  • Kanada ikinci öğrenimine (lise öğrenimine) eşdeğer bir eğitimi iyi dereceyle tamamlamış olmak
  •  İngilizce seviyesinde ileri düzey yeterliliğin olduğuna dair bir belge ( TOEFL, IELTS,MELAB)
  •  Fransızca seviyesinde ileri düzey yeterliliğin olduğuna dair bir belge( Delf-Dalf sınavları)
  •  Genelde , Fransızca eğitim veren üniversiteler öğrencilerden üniversitenin kendi dil yeterlilik sınavını geçmelerini ister. Bazı üniversitelerin İngilizce ve Fransızca dil değerlendirmeleri değişiklik gösterir ya kendi yeterlilik sınavlarını  ya da öğrencilerin üniversitenin kendi dil programını tamamlamaları üzerine akademik eğitimlerine kabul edebilirler.(yeniden değerlendirilecek)

Kanada’da Üniversitelerde eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve diğer yurtdışı eğitim imkanlarından ücretsiz yararlanmak için Education Camp ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim