School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
   Kanada Rehberi
 Buradasınız | Anasayfa | Kanada | Neden Kanada?
   Kanada > Neden Kanada?
    Neden Kanada?

Dağları, sahilleri, gölleri, nehirleri ve doğal parkları ile Kanada aynı zamanda unutamayacağınız eğitim ve tatil imkanını birlikte sunan bir ülkedir. Kanada’da dil eğitimini tercih eden binlerce öğrenci, huzurlu bir ortamla birlikte  pek çok eğitim alternatifine sahiptir. Ayrıca Kanada, uluslararası alanda kabul edilen kaliteli, güvenceli ve akreditasyonu yüksek düzeyde eğitim imkanları sunmaktadır.

1.       Dünyada yaşanılabilecek en iyi ülke! Birleşmiş milletler tarafından 200’den fazla kriter baz alınarak 174 ülkede yapılan araştırmada Kanada dünyada yaşanacak en iyi yer seçilmiştir. Kanada eğitim başarısı, ulusal geliri, iş imkanları, düşük suç oranı, çevre temizliği, genel yaşam kalitesi, uygun nüfus yoğunluğu ve dünyaca örnek alınan sağlık sistemiyle muhteşem bir ülkedir.

2.       Düşük fiyatlar! Kanada kaliteli ve köklü eğitim kurumlarıyla dünyadaki en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir.  Aynı zamanda Kanada’da okumak oldukça ekonomiktir. İngiltere, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan diğer ülkelerle karşılaştırıldığında çok daha düşük ücretlere kaliteli eğitim alınabilmektedir. Yabancı bir öğrenci için bir öğretim yılı maliyeti ortalama 7000 Kanada Dolarıdır.

3.       Mezun olduktan sonra Kanada’da çalışma imkanı! Kanada yüksekokul ya da üniversitelerinden mezun olup, diplomalarını alan yabancı öğrenciler çalışma iznine gerek duymadan kampüs içinde bir yıla kadar çalışabilmektedirler.

4.       Güvenli bir ülke!  Kanada barışçı, politik açıdan istikrarlı ve güvenli bir ülkedir. Vatandaş haklarını koruyan bir takım yasalar mevcuttur ve doğal afetlerden az etkilenir.  Montreal, Vancouver ve Toronto gibi büyük şehirlerde öğrencilerin şehir yaşamının heyecanını hareketli ama güvenli bir ortamda yaşamaları mümkündür.

5.       Doğal güzellikler! Kanada’da şehirler büyük olsada yerleşilmemiş çok geniş bir alan vardır ve çok sayıda ulusal ve bölgesel park, yürüyüş yolları mevcuttur. Ülkede yaşanan dört mevsim çeşitlilik sağlarken herkese yönelik düşük fiyatlı, ücretli, ücretsiz pek çok aktiviteye imkan sağlamaktadır.

6.       Çok kültürlü yapı! Kanada ilk kavimler denilen birçok aborijin halka ev sahipliği yapmasının yanısıra geçen yüzyılda ülkeye 150 milyon göçmen gelmiştir. Bu anlamda Kanada’ya göçmen ülkesi demek yanlış olmaz. Kanadalılar sıcakkanlı, anlayışlı, yardımsever insanlardır ve  genellikle değişikliğe açık ve saygılıdırlar. Ülkenin, çok kültürlülüğü korumaya yönelik bir ulusal politikası bulunmaktadır ve ülke insanların gelenek, göreneklerinin korunmasına ve bunlara saygı duyulmasına yönelik çaba sarfetmektedir. Bu yüzden kanada’da birçok etnik mutfağı, değişik kültürleri temsil eden dernekleri, festival ve etkinlikleri bulmak mümkündür.

7.       İki dili aynı anda öğrenme imkanı! kanada iki farklı resmi dili olan özel bir ülkedir. Kanada’da pekçok üniversite ve özel dil okulunda İngilizce ve Fransızca ikinci yabancı dil olarak öğretilmektedir. Bu özelliğiyle ülke yabancı dil öğretiminde en ön sırada yer almaktadır.

8.       Mükemmel sağlık hizmetleri! Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Kanada’da sağlık kurumları en gelişmiş hizmetleri sağladıkları halde, sağlık sigortaları oldukça ekonomiktir.

9.       Gelişmiş teknoloji! Kanada bilgisayar ve iletişim teknolojisi konusunda dünyanın bir numaralı ülkesidir. Ülkede mühendislik, havacılık, çevre koruma, yiyecek içecek, telekominikasyon, ulaştırma, tıp aletleri gibi sektörler çok gelişmiştir. Ayrıca oluşturulan örnek school net programıyla kütüphane ve okullara bağlanmayı sağlayan ilk ülkedir.

Kanada’da eğitim hakkında detaylı bilgi almak ve diğer yurtdışı eğitim imkanlarından ücretsiz yararlanmak için Education Camp ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim