School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | Malta | Genel İngilizce Eğitimi
   Malta > Genel İngilizce Eğitimi
    Genel İngilizce Eğitimi

Genel İngilizce programlarının temel amacı öğrenciye konuşma, okuma, anlama, telaffuz, dil bilgisi ve yazma konularında eğitim vermektir. Bu eğitim sonunda öğrencinin İngilizce alt yapısını sağlamlaştırıp dili hayata geçirmelerini sağlamaktır. Tüm programların temelini oluşturmaktadır. Genel İngilizce programıyla istenen düzeye gelen öğrenci istediği programları ilave olarak alabilir. Programların başlangıç tarihleri her pazartesi olup öğrencilere önemli bir esneklik sunmaktadır.

Tanım                   : Genel İngilizce kursu, her seviyedeki  İngilizce bilgisini yazma, okuma, dinleme ve konuşma düzeyinde geliştirmeye yönelik  yapılan bir kurstur.

Katılım yaşı         : Minimum 17’dir ve üst sınırı yoktur.

Başlama tarihi     : Her  pazartesi

Süresi                   : 2 ile 52 hafta arasında isteğe göre değişir.

Ders saati             : Haftada 15 saat ders (teneffüsler hariç) almak öğrenci olmak için gereken minimum ders süresidir. Bunun dışında öğrencinin isteğine bağlı olarak 20, 25 ve 30 saatlik ders seçenekleri de bulunur. Sabahtan ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda dersler verilir. Sabahki derslerin en büyük avantajı çalışmak isteyen öğrencilere daha cok fırsat vermesi ve sosyal aktivitelere zaman kalmasıdır.

Sınıf mevcudu      : Okullara göre değişmesine rağmen genel olarak 15 kişidir.

Katılım Sertifikası : Tüm okullarda kurs bitiminde sertifika veya tamamlanan programlarda diploma verilir.

Ne kadar sürede Ne yapabilirsiniz?

Dil eğitiminin belli bir süresi yoktur. Öğrenci ihtiyacı doğrultusunda dilediği sürece dil eğitimi alabilir, ancak bu noktada vize alabilmek için İngilizce eğitimine ülkenizde başlamış olmanız şartının da arandığını unutmamalısınız! Bu nedenle  vize açısından en az başlangıç seviyesini bitirmiş ve İngiltere’de de bunun üzerinde bir seviyeden başlıyor olmalısınız.

İngilizcenin temelinin nerede ve kaç yaşında atıldığı çok önemlidir. Küçük yaşta hazırlık okumuş öğrencilerin ya da yakın zamanda hazırlığı bitirmiş (dil kursu da olabilir.) öğrencilerin  hiç İngilizce eğitimi almamış öğrencilere göre ilerlemesi çok daha kolay olmaktadır.

Algı, temel eğitim, kişisel yetenek ve ders çalışmayla ilgili olan İngilizcede ilerleme süresi kişiye göre değişmektedir; ama şunu söylemek gerekir ki ne kadar az İngilizce biliyorsanız o kadar uzun süre kalmanız size daha çok fayda sağlayacaktır.

Öğrencilerimizden aldığımız geri dönüşümlerde 9 aylık bir sürenin her şeyi oturtmaya ancak yettiği gerçeğini ortaya çıkarmıştır.

Kısa dönem gelmenin avantajı (6 aydan az ) : Yurtdışı çıkış korkusunu yenmeniz, İngilizce seviyenizi görme imkanı bulmanız , İngilizce konusunda kendinize güven sağlamanız  ve pratik imkanı yakalamanızdır.

Uzun Dönem gelmenin avantaji (6 aydan uzun ) : İngilizce seviyenizi bir sınavla kanıtlayacak kadar ilerletmeniz, konuşma düzeyinizin istediğiniz seviyeye gelmesi, dil kursunun yanında bir- iki diploma kursunu da ekleme imkanını size vermesidir. Eğitim gördüğü şehri gezmek, öğrenci faaliyetlerine katılabilmek için yeterli zaman arayışında olanlar için ideal bir seçenektir.

Akademik Yıl Programının Avantajı : Bir dili doğru ve kalıcı biçimde öğrenmek için konuşulduğu ülkede uzun süre yaşanması gerektiği bilinciyle hazırlanmış ve ekonomik hale getirilmiş programlardır. Öğrenci, dil becerilerini (konuşma, dinleme, yazma, okuma) geliştirmeyi garantilemenin yanında aynı zamanda İş İngilizcesi veya Akademik İngilizce (TOEFL/IELTS Hazırlık) de alabilir.

Öğrenci akademik yıl programıyla:

 • Eğitimini zamana yayarak kalıcılık sağlar,
 • Daha ekonomik bir paket almış olur,
 • Genel İngilizce sınıflarından farklı olarak okulu birlikte başladığı sınıf arkadaşlarıyla bitirdiği için kurulan dostluk ortamı hem öğrenimine hem sosyal yaşamına katkı sağlar.

Dil okulu seçmede dikkat etmeniz gerekenler

 • Farklı kurs seçeneklerinin bulunması,
 • Okula ulaşımın kolay olması,
 • Okulun bulunduğu yerle konaklama arasındaki mesafe,
 • Okulun bulunduğu şehrin ihtiyaçlarınızı karşılayacak konumda olması,

Dil okulu seçerken gerçekçi olmalısınız ki hayal kırıklıkları yaşanmasın. Kendinize aşağıdaki soruları sorup cevaplarınızı önem sırasına koymalısınız:

 1. Sosyal hayat benim için ne kadar önemli?
 2. Çalışacak mıyım?
 3. Okuldaki ya da şehirdeki Türk yoğunluğu  benim için ne kadar önemli?
 4. Kısa dönem mi uzun dönem mi kalacağım?

Önem sırasına koyduğunuz cevaplarınız size nerede yaşayacağınızı ve hangi okulu seçmeniz gerektiğini gösterecektir.

 

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim