School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | Malta | Neden Malta?
   Malta > Neden Malta?
    Neden Malta?

İngilizce öğrenimi için önde gelen merkezlerden biri olan Malta akdeniz kültürü, doğal güzellikleri, sıcak insanları ve ekonomik fiyatlarıyla dil eğitimi için ideal bir seçimdir.

İngiliz yaşam tarzı! İngiliz hakimiyetinin Malta tarihinde önemi büyüktür. Fransızların kovulması için Maltalılara yardım eden İngilizler 21 Eylül 1964 yılında  Malta bağımsızlığını ilan edene kadar adanın hakimi olmuşlardır.  Bu süre içerisinde İngiliz dili, kültürü, yaşam tarzı ülkeye yerleşmiştir. Ülkede İngiliz eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Ana dili İngilizce! Malta dünyada 2 ana dile sahip olan birkaç özel ülkeden biridir. Ülkede Maltaca ve İngilizce konuşulmaktadır. 19.yy'ın başlarından itibaren ülkede hakim olan İngiliz etkisi dolayısıyla İngilizce ülkedeki herkes tarafından bilinmekte ve günlük yaşamın her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Maltaca 1964 yılından sonra ikinci anadil olarak kabul edilmiş ancak ülkedeki İngiliz etkisine bir etkisi olmamıştır.

Yüksek refah düzeyi! Malta ekonomi olarak sıkıntı çekmeyen bir ülkedir.Ülkede evsiz bulunmamaktadır. Nüfusun yoğun olmaması sebebiyle Ülkenin refah düzeyi yüksektir. 1 Mayıs 2004'te Avrupa Birliği'ne tam üye olmuştur. Ülkede 50 den fazla dil okulu bulunmaktadır. Ve ülke gelirinin büyük bölümünü dil okulları sayesinde artan turizm faaliyetleri oluşturmaktadır.

Ilıman İklim! Ülke ılıman bir iklime sahiptir. Kış ayları yumuşak yaz ayları ise güneşli bir iklime sahip olan ada öğrencilere sınıf dışında açık hava aktiviteleriyle İngilizcelerini geliştirme imkanı tanımaktadır.

Ekonomik eğitim! Çok sayıdaki kaliteli okuluyla ekonomik bir dil eğitimi sunmaktadır. İngilizce konuşulan diğer ülkelerle karşılaştırıldığında ekonomik oması dolayısıyla çokça tercih edilmektedir.

AB’de Serbest Dolaşım! Malta Vizesi aynı zamanda “Schengen Vizesi” olduğu için, öğrenciler Schengen Vizesi geçerli olan bütün Avrupa Ülkelerine başka bir vizeye ihtiyaç duymadan rahatlıkla seyahat edebilirler.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim