School Login Host Family Login Student Login
Hakkımızda Yaz Okulları Promosyonlar Downloads Foto Galeri Fiyat Listesi Referanslar İletişim
Bookmark and Share
Malta Amerika Avusturya Avusturalya İngiltere İtalya Kanada Almanya Fransa
         
   Eğitim Programları
   Okullar
   Yaz Okulları
 Buradasınız | Anasayfa | Malta | Malta'da eğitim
   Malta > Malta'da eğitim
    Malta'da eğitim

Malta eğitim kalitesine büyük önem vermektedir. Malta’da zorunlu eğitim  5 yaşında başlar 16 yaşına kadar sürer. Devlet ve kilise okullarında ücretsizdir. İlköğretim 5-12 yaş grubunu kapsar. İki sene süren ortaöğretimden sonra, bazı öğrenciler meslek okullarına, sanat merkezlerine devam ederler. Diğerleri ise orta son sınıfa devam edip, altıncı kademeye veya teknik okullara geçerler. Üniversite eğitimi Malta vatandaşlarına ücretsizdir ve öğrencilere yıllık maaş ödenmektedir. Eğitim programları arasında tıp, hukuk, mimari, mühendislik, eğitim, sanat ve bilim, teoloji ve diplomatik çalışmalar mevcuttur.

Malta İngilizce öğrenmek isteyenler için de çok iyi imkanlar sunmaktadır. Malta’da İngilizce öğrenimi gün geçtikçe büyüyüp gelişen bir sektör haline gelmektedir. Her yıl dünyanın heryerinden, her yaştan binlerce öğrenci dil eğitimi için Malta’ya gelmektedir. Ülkede çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Adadaki dil okullarının tümü Malta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Ayrıca birçoğu FELTOM üyesidir. FELTOM Malta’daki dil okullarının kurduğu okulların kalite standartlarını belirleyen ve kontrol eden bir birliktir, eğitim ve turizm bakanlıklarınca tanınmaktadır.

Malta’da başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar çok çeşitli kurslar bulmak mümkündür. Genellikle minimum 2 haftadan, maksimum bir yıla kadar süren kurslar her Pazartesi başlamaktadır.

Education Camp Broşürü

E-Bülten
İsminiz :
E-Posta :

© 2009 education camp Hakkımızda | Kayıt Formu | Bilgi İstek Formu | İletişim